Hösttävlinglö 2009-10-17 15:26
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

Nr. lapp         Bricka Namn                           Klubb                            Start 


H80  (3) 1940 m        

                 260901 Hugo Krause                    Tolered-Utby Ol-klubb            11:00 
                  14008 Bengt Borg                     Göteborg-Majorna OK              11:02 
                  11063 Sven Åke Pettersson            Kungälvs OK                      11:04 



H75  (5) 1940 m        

                  11578 Rolf Blom                      Frölunda OL                      10:31 
                  11069 Rolf Osbeck                    Tolered-Utby Ol-klubb            10:33 
                 259442 Nils Rågstedt                  IS Kullen                        10:35 
                  26534 Gunnar Larsson                 Uddevalla IS                     10:37 
                  11004 Björn Broman                   Göteborg-Majorna OK              10:39 



H70  (8) 2290 m        

                  11016 Agne Östensson                 Tolered-Utby Ol-klubb            10:31 
                  30690 Ingemar Holmberg               IF Hagen                         10:33 
                  14504 Andre Alexandersson            Kungälvs OK                      10:35 
                  26326 Matts Mattsson                 OK Gipen                         10:37 
                 264610 Rolf Stenström                 Vänersborgs SK                   10:39 
                  14230 Roland Dahl                    IFK Göteborg                     10:41 
                  14574 Per-Hugo Lundgren              Lerums SOK                       10:43 
                  30552 Leif Johansson                 Trollhättans SOK                 10:45 



H65  (12 2290 m        

                  26328 Tore Pettersson                OK Gipen                         10:53 
                  14264 Hans Johansson                 IK Stern                         10:55 
                 239803 Stig Wallin                    Lerums SOK                       10:57 
                  14028 Ingvar Ottosson                Göteborg-Majorna OK              10:59 
                  19555 Kurt Fredrixon                 OK Skogshjortarna                11:01 
                  26403 Mårten Svensson                Stångenäs AIS                    11:03 
                 262825 Bengt Åkerström                SOK Träff                        11:05 
                  16822 Harry Lundström                OK Löftan                        11:07 
                  33558 Henrik Bergman                 OK Tranan                        11:09 
                  14030 Sune Mentor                    Göteborg-Majorna OK              11:11 
                  36249 Åke Eckerbom                   IFK Sävsjö                       11:13 
                  11508 Bengt Börjesson                OK Alehof                        11:15 



H60  (13 2290 m        

                  14553 Mats Kågesson                  Lerums SOK                       10:30 
                  11545 Sten Olsson                    OK Alehof                        10:32 
                 550523 Rune Sandberg                  Uddevalla OK                     10:34 
                  26419 Bengt-Olof Johansson           Stångenäs AIS                    10:36 
                 407267 Anders Björnberg               Frölunda OL                      10:38 
                  16830 Lars-Olof Rönnqvist            OK Löftan                        10:40 
                 570818 Per-Arne Källén                Uddevalla OK                     10:42 
                  14332 Bengt-Rune Wallström           IK Uven                          10:44 
                  44562 Ingmar Olsson                  Herrljunga SK Skid o OL          10:46 
                 356093 Johnny Karlsson                Uddevalla OK                     10:48 
                  14408 Jan Larsson                    Sävedalens AIK                   10:50 
                  33537 Bo Hjalmarsson                 Gällstadbygdens SoK              10:52 
                  30302 Olof Karlsson                  Uddevalla OK                     10:54 



H55  (12 2860 m        

                  14270 Sten Blomström                 IK Stern                         10:31 
                 202458 Bror Widen                     Uddevalla OK                     10:33 
                 342816 Lars Ekberg                    Trollhättans SOK                 10:35 
                 226977 Bengt Jonasson                 Göteborg-Majorna OK              10:37 
                 214316 Thore Jansson                  Kungälvs OK                      10:39 
                 244140 Kent Kardell                   Ljungskile FK                    10:41 
                 500514 Lars Hogedal                   Vänersborgs SK                   10:43 
                 866886 Gunnar Bejbom                  Uddevalla OK                     10:45 
                 500410 Per Fredriksson                OK Skogshjortarna                10:47 
                  14031 Torbjörn Olsson                Göteborg-Majorna OK              10:49 
                  11018 Sven-Erik Molander             Tolered-Utby Ol-klubb            10:51 
                  26575 Mats Blom                      Ljungskile FK                    10:53 



H50  (15 2860 m        

                  15886 Conny Sahlin                   Vänersborgs SK                   10:44 
                  14780 Christer Bergagård             Tolered-Utby Ol-klubb            10:46 
                  28915 Lennart Larsson                OK Flundrehof                    10:48 
                 352243 Bertil Thomas                  Lerums SOK                       10:50 
                  44670 Dick Nyman                     Uddevalla IS                     10:52 
                  11331 Kjell Andersson                Sävedalens AIK                   10:54 
                  29124 Arne Karlsson                  Tumba-Mälarhöjden OK             10:56 
                 302352 Peter Ramle                    Sjövalla FK                      10:58 
                  29788 Per-Olov Sjöström              Västerås SOK                     11:00 
                  38982 Tommy Roos                     Falköpings AIK OK                11:02 
                  26167 Magnus Uppström                FK Herkules                      11:04 
                  46740 Jörgen Ivarsson                Hestra IF                        11:06 
                 362518 Stefan Sjöblom                 Frölunda OL                      11:08 
                  14659 Anders Spånér                  Sävedalens AIK                   11:10 
                 435785 Jan Arvidsson                  OK Skogshjortarna                11:12 



H45  (17 3580 m        

                  26191 Sven Börjeson                  Göteborg-Majorna OK              10:30 
                 243717 Stefan Hammar                  FK Herkules                      10:32 
                  46951 Dag Tryggö                     Trollhättans SOK                 10:34 
                 354399 Stefan Gustavsson              IFK Göteborg                     10:36 
                 362061 Hans Lindgren                  OK Skogshjortarna                10:38 
                 419723 Anders Kjellberg               OK Flundrehof                    10:40 
                 234409 Stig Larsson                   Göteborg-Majorna OK              10:42 
                  11313 Ragnar Uppström                FK Herkules                      10:44 
                  33407 Nils-Olof Larsson              Vänersborgs SK                   10:46 
                 429854 Mats G Andersson               OK Skogshjortarna                10:48 
                  14661 Christer Carlsson              Sävedalens AIK                   10:50 
                 302414 Christer Borg                  Göteborg-Majorna OK              10:52 
                  26162 Magnus Wide                    FK Herkules                      10:54 
                 610325 Magnus Joelsson                SOK 68                           10:56 
                  30547 Bengt Grewin                   Frölunda OL                      10:58 
                 302594 Hans Voksepp                   OK Skogshjortarna                11:00 
                 419730 Krister Wessmark               OK Flundrehof                    11:02 



H40  (2) 3580 m        

                 331125 David Gabrielsson              Sävedalens AIK                   11:08 
                 670219 Tommy Johansson                Stångenäs AIS                    11:10 



H35  (4) 3910 m        

                 231237 Sven Arne Karlsson             Trollhättans SOK                 10:30 
                 344578 Magnus Homann                  Frölunda OL                      10:32 
                 431168 Bo Kron                        OK Flundrehof                    10:34 
                  11090 Richard Sott                   Frölunda OL                      10:36 



H21  (13 4560 m        

                 914571 Christoffer Ohlsson            Uddevalla OK                     10:31 
                 435995 Gunnar Elveljung               IFK Göteborg                     10:33 
                 811003 Oscar Svalin                   Vänersborgs SK                   10:35 
                  26474 Jonatan Larsson                Uddevalla OK                     10:37 
                 260826 Joakim Axelsson                OK Skogsmunken                   10:39 
                  14704 Nichlas Wallström              Sävedalens AIK                   10:41 
                 720411 Erik Tholén                    OK Skogshjortarna                10:43 
                 940501 Victor Flingmark               Uddevalla OK                     10:45 
                 800322 Martin Hogedal                 OK Orion                         10:47 
                  11588 Martin Ahlqvist                Frölunda OL                      10:49 
                  14401 Mats Christiansson             Uddevalla OK                     10:51 
                 202453 Andreas Claesson               OK Kullingshof                   10:53 
                        Martin Holgersson              IK Hakarpspojkarna               10:55 



H20  (2) 3580 m        

                 229300 Fredrik Wessmark               OK Flundrehof                    11:16 
                 900822 Marcus Hansson                 OK Gipen                         11:18 



H16  (2) 3710 m        

                  14510 Pontus Jansson                 Kungälvs OK                      10:31 
                 940118 Martin Dahlgren-Rosén          Järla IF OK                      10:33 



H14  (6) 2940 m        

                 400038 Dennis Karström                FK Herkules                      10:30 
                  14517 Jesper Jansson                 Kungälvs OK                      10:32 
                 424712 Arvid Hammar                   FK Herkules                      10:34 
                 660307 Mattias Johansson              Stångenäs AIS                    10:36 
                  13974 Oscar Renberg                  FK Herkules                      10:38 
                 344951 John Gabrielsson               Sävedalens AIK                   10:40 



H12  (1) 2560 m        

                 427912 Emil Evertsson                 Stenungsunds OK                  10:35 



H10  (5) 2200 m        

                 435805 Niclas Flach                   OK Gipen                         10:46 
                 427849 Eskil Tryggö                   Trollhättans SOK                 10:48 
                 439382 Joar Tryggö                    Trollhättans SOK                 10:50 
                 243465 Nils Hammar                    FK Herkules                      10:52 
                 348330 Oscar Karlsson                 Trollhättans SOK                 10:54 



D75  (1) 1940 m        

                  26541 Signe Nyman                    Uddevalla IS                     10:59 



D70  (6) 1940 m        

                  14448 Barbro Vallin                  Kungälvs OK                      10:30 
                  11072 Barbro Blom                    Frölunda OL                      10:32 
                 403079 Ingrid Borgliden               Vänersborgs SK                   10:34 
                  14439 Gull-Britt Grönberg            Kungälvs OK                      10:36 
                  11979 Gudrun Broman                  Göteborg-Majorna OK              10:38 
                  26576 Kerstin Fredriksson            Ljungskile FK                    10:40 



D65  (6) 1940 m        

                 340294 Lilian Samuelsson              Kungälvs OK                      10:46 
                  25120 Birgitta Stenström             Vänersborgs SK                   10:48 
                  25599 Britt Rangert                  Växjö AIS                        10:50 
                 214392 Ann-Britt Björkman             Kungälvs OK                      10:52 
                  30546 Margareta Johansson            Trollhättans SOK                 10:54 
                  16823 Marie-Louise Lundström         OK Löftan                        10:56 



D60  (4) 1940 m        

                  14289 Ann-Britt Johansson            IK Stern                         11:05 
                  11546 Ingegerd Olsson                OK Alehof                        11:07 
                  14738 Lotta Börjesson                Sävedalens AIK                   11:09 
                  11311 Ingrid Rex Wallström           IK Uven                          11:11 



D55  (6) 1940 m        

                  11005 Solveig Hedenblom              Sjövalla FK                      10:45 
                 247961 Eva Blomström                  IK Stern                         10:47 
                  30323 Marion Hallsten                Uddevalla OK                     10:49 
                  14380 Karin Axelsson                 IK Uven                          10:51 
                 530312 Gunilla Hogedal                Vänersborgs SK                   10:53 
                  14387 Eva Johansson                  Kungälvs OK                      10:55 



D55 Moti 2080 m        

                  26574 Britt Blom                     Ljungskile FK                    10:30 
                  26308 Birgit Ljung                   OK Gipen                         10:30 



D50  (4) 2290 m        

                 247901 Carina Wiström                 Sävedalens AIK                   11:02 
                 356097 Eva Karlsson                   Uddevalla OK                     11:04 
                  14467 Mona-Lisa Jansson              Kungälvs OK                      11:06 
                 262803 Marite Åkerström               SOK Träff                        11:08 



D45  (9) 2550 m        

                  15887 Britta Sahlin                  Vänersborgs SK                   11:01 
                 264524 Gudrun Wadman                  Göteborg-Majorna OK              11:03 
                 345020 Karin Bergdahl                 Sävedalens AIK                   11:05 
                  26540 Anita Davallius                Uddevalla IS                     11:07 
                  33406 Annette Falck-Larsson          Vänersborgs SK                   11:09 
                  14001 Ing-Marie Brander-Strand       Göteborg-Majorna OK              11:11 
                  11077 Jenny Homann                   Frölunda OL                      11:13 
                  14783 Lisbeth Bergagård              Tolered-Utby Ol-klubb            11:15 
                  26266 Nina Bejbom                    Uddevalla OK                     11:17 



D45 Moti 2570 m        

                  44563 Susanne Olsson                 Herrljunga SK Skid o OL          10:30 
                 435334 Maria Tryggö                   Trollhättans SOK                 10:30 



D40  (2) 2860 m        

                 260835 Ingalill Grund                 OK Roto                          11:14 
                 260939 Åsa Jellvert                   Göteborg-Majorna OK              11:16 



D21  (3) 3580 m        

                  11333 Frida Wallström                Sävedalens AIK                   11:07 
                  14714 Agneta Nordholm                Sävedalens AIK                   11:09 
                  28624 Hanna Rangert                  IK Hakarpspojkarna               11:11 



D20  (2) 2860 m        

                  14792 Josefin Bergagård              Tolered-Utby Ol-klubb            10:57 
                  11395 Agnes Ramle                    Sjövalla FK                      10:59 



D16  (3) 2920 m        

                 302397 Marianne Wadman                Göteborg-Majorna OK              10:30 
                 245638 Frida Strömgård                Rydboholms SK                    10:32 
                 941206 Julia Ohlsson                  Uddevalla OK                     10:34 



D14  (1) 2570 m        

                 953804 Malin Widén                    Uddevalla OK                     10:43 



D12  (3) 2560 m        

                 222259 Signe Steindahl                Stenungsunds OK                  10:43 
                 239891 Kerstin Wadman                 Göteborg-Majorna OK              10:45 
                  13973 Emma Renberg                   FK Herkules                      10:47 



D10  (5) 2200 m        

                 435806 Kimberley Flach                OK Gipen                         10:30 
                 234403 Anna Nordholm                  Sävedalens AIK                   10:32 
                 344459 Josefine Liljeqvist            Stenungsunds OK                  10:34 
                 435807 Josephine Thorsson             OK Gipen                         10:36 
                 354655 Julia Bergdahl                 Sävedalens AIK                   10:38 



U3  (1)  2560 m        

                 246508 Matilda Johansson              Stångenäs AIS                    10:30 



U2  (2)  2200 m        

                 222263 Ronja Steindahl                Stenungsunds OK                  10:30 
                 229989 Elias Ljungqvist               Tolered-Utby Ol-klubb            10:30 



U1  (2)  2110 m        

                 264529 Sofie Gruvesäter               Tolered-Utby Ol-klubb            10:30 
                 302362 Martin Gruvesäter              Tolered-Utby Ol-klubb            10:30